EUROPE CHALLENGE- wzmacnianie integracji europejskiej

Utworzono: 30-05-2018

Stowarzyszenie EDUQ jest w trakcie realizacji projektu pt. „EUROPEEN CHALLENGE - Wzmacnianie integracji europejskiej”, współfinansowanego przez Powiat Lęborski, którego celem jest rozwój i wzmocnienie integracji oraz powiązań europejskich. Ten dwuczęściowy projekt skierowany jest do młodzieży z obszarów wiejskich z terenu powiatu lęborskiego.  W projekcie założono udział 400 uczestników.

Pierwsza część projektu polegała na przeprowadzeniu warsztatów w pięciu różnych szkołach: w Nowej Wsi Lęborskiej, Maszewku, Cewicach, Łebieniu i Leśnicach. Dwóch wolontariuszy EVS, których gospodarzami jest obecnie stowarzyszenie  EDUQ, Jherson z Hiszpanii i Valeria z Włoch oraz Natalia Kubica jako animator / tłumacz, przeprowadzali cykle zajęć teoretycznych w/w szkołach. Mieli oni okazję spotkać się z uczniami, porozmawiać o Unii Europejskiej i przetestować wiedzę uczniów na końcu warsztatów. Większość zajęć odbyła się w języku angielskim, dając uczniom dodatkową możliwość doskonalenia umiejętności językowych.

Głównym tematem tych spotkań była Unia Europejska i jej rola w życiu każdego obywatela, jakie korzyści mogą przynieść krajowi oraz jakie możliwości oferuje ona młodym ludziom, na przykład  Wolontariat Europejski. Korzystając z prezentacji multimedialnej, filmów, gier i quizu, uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat tego ważnego tematu i zastanowić się nad własną rolą w Unii Europejskiej. To prowadzi nas do drugiej części projektu, konkursu plastycznego "Moje miejsce w Unii Europejskiej". Uczniowie, którzy wzięli udział w warsztatach, będą mogli wyrazić, w jakiejkolwiek formie sztuki zechcą, jakie jest ich miejsce w Unii Europejskiej.

Mając nadzieję, że ten projekt pomoże nowemu pokoleniu młodych Europejczyków w lepszym zrozumieniu procesu prowadzącego do dzisiejszej Unii Europejskiej i wielkich szans, jakie na nich czekają, ponownie dziękujemy wszystkim szkołom, nauczycielom i uczniom, którzy powitali nas w pierwszym etapie realizacji „EUROPE CHALLENGE…”!

 

 

EUROPE CHALLENGE- wzmacnianie integracji europejskiej grafika