Szkolenie pn. "Dostępność w organizacjach pozarządowych"

Utworzono: 01-10-2021

Centrum Organizacji Pozarządowych działające przy Stowarzyszeniu EDUQ zaprasza na szkolenie pn.

"Dostępność w organizacjach pozarządowych"

Data szkolenia:      6 października 2021, godz. 14:00-20:00

Miejsce szkolenia:     Klub Osiedlowy Baza,

                                        Lębork, ul. Łokietka 5

Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego

Link do formularza: https://forms.gle/XSmrRWDm6N8PXptQ7

  Decyduje kolejność zgłoszeń

     Opis szkolenia

Obowiązek zapewnienia dostępności od niedawna dotyka także organizacje pozarządowe finansowane ze środków publicznych. Na szkoleniu poznasz podstawy prawne podane w ludzkiej formie. Omówione zostaną obszary dostępności i obowiązki w ich zakresie. Dokonasz autooceny z wykorzystaniem list kontrolnych, opracujesz deklarację dostępności i stworzysz plan działania na rzecz poprawy i bieżącego zapewniania dostępności. Podczas spotkania nauczysz się podstaw tworzenia tekstów alternatywnych dla ilustracji i stworzysz audiodeskrypcję dla loga swojej organizacji.

Trener

dr Marcin Karwowski  - trener, coach, specjalista informacji, doktor nauk humanistycznych

w dziedzinie informatologii. Posiada kilka tysięcy godzin doświadczenia na sali szkoleniowej – pracuje głównie z trenerami, nauczycielami, pracownikami kultury, rodzicami i młodzieżą. Prowadzi szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych, trenerskich, menedżerskich i osobistych. Uwielbia niesztampowe metody pracy, zarówno na sali szkoleniowej, jak i w biurze czy domu. Od ponad 10 lat pracuje z osobami niepełnosprawnymi w zakresie dostępności narzędzi, materiałów i architektury dla osób ze specjalnymi potrzebami. Obecnie dyrektor instytucji kultury oraz koordynator kilkunastu projektów.

Zadanie jest realizowane jest w ramach projektu "Prowadzenie Centrum Organizacji Pozarządowych", współfinansowanego z budżetu Miasta Lębork oraz Powiatu Lęborskiego