Zaproszenie na Festiwal Uliczny LĘBORK NOWY ŚWIAT

Utworzono: 01-09-2021

W piątek, 3 września o godz. 15 rozpocznie się Festiwal Uliczny, który potrwa do niedzieli, 5 września. Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie EDUQ w Lęborku. W programie Festiwalu przewidziane jest mnóstwo atrakcji, które odbywać się będą w sześciu miejscach obszaru Nowy Świat, min. potańcówka z wodzirejem i poczęstunkiem w Klubie Osiedlowym Baza przy ul. Łokietka 5, warsztaty taneczne i graffiti, warsztaty z malowania na szkle na boisku Społecznej Szkoły Podstawowej przy Malczewskiego 34 oraz spotkanie terapeutyczne z lamami na terenie Placówki Wsparcia Dziennego przy Placu Piastowskim 6.

W sobotę będzie Piknik Rodzinny przy Społecznej Szkole Podstawowej przy ul. Malczewskiego 34. Festiwal uatrakcyjni parada maskotek, oprawa muzyczna, występy formacji tanecznych w Zakątku Kultury, mecz na Orliku, sklepik „Grasz - Wygrywasz”, dmuchaniec, wata cukrowa, popcorn, pokaz Straży Pożarnej i Policji. Zainteresowani historią i militariami będą mogli uczestniczyć w pokazie czołgów.

Targi Organizacji Pozarządowych odbędą się w sobotę, 4 września w okolicy Klubu Osiedlowego Baza przy ul. Łokietka 5. Będzie okazja zaznajomić się z ofertą lokalnych Organizacji oraz zapoznać z się z wyrobami sprzedawców wystawiających się na kramikach przy ul. Łokietka 5 i Placu Kopernika 6.

W ostatnim dniu Festiwalu w godzinach 10-13 Klub Osiedlowy Baza zaprasza mieszkańców na wyprzedaż garażową, tzw. Pchli Targ, którą umili filiżanka kawy i domowe ciasto.