Biuro Mobilności Młodzieży

Stowarzyszenie EDUQ jest Lokalnym Punktem Informacji Młodzieżowej EURODESK Polska.

 

Eurodesk to międzynarodowa sieć i program Unii Europejskiej dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą i organizacji młodzieżowych.

W ramach działań Eurodesku odpowiadamy na pytania, prowadzimy eurolekcje, Informujemy o szkoleniach, studiach i wolontariacie za granicą. Eurodesk to ogromne źródło sprawdzonych i wiarygodnych informacji - dla wszystkich, którzy myślą o zdobywaniu doświadczeń za granicą i lokalnie.

Pomagamy w zgłębianiu wiedzy na temat Unii Europejskiej i jej możliwości, pomagamy znaleźć partnerów do projektów, pokazujemy jak znaleźć staż, wolontariat, czy otrzymać stypendium.

Jako organizacja posiadająca Znak Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności, gościmy i wysyłamy za granicę wolontariuszy, koordynujemy pracę wolontariuszy w organizacjach i instytucjach subregionu lęborskiego. Aktualne oferty wyjazdu na wolontariat zagraniczny na stronie Projekty EKS.

Dzięki szerokiej współpracy z organizacjami z całej Europy jesteśmy liderami i partnerami w wielu projektach mobilności młodzieży i osób pracujących z młodzieżą. - projekty Erasmus+ Młodzież.

Na tej stronie znajdziecie aktualne informacje na temat możliwości uczestnictwa w mobilnościach międzynarodowych oferowanych przez Stowarzyszenie EDUQ. Więcej ofert na stronie Europejskiego Portalu Młodzieżowego.

 

Aktualne projekty:

                     

Culture and respect

Jesli masz 13-17 lat i chcialbys razem z rówieśnikami z innych krajów (Gruzja, Słowenia, Armenia, Włochy) odwiedzić Gruzję i wziąć udział w artystycznych warsztatach dotyczących tolerancji, szacunku i zrozumienia wzajemnych kultur, zgłoś się do nas.

Data i miejscie wymiany pierwszej: 31.05-7.06.22 Culture & Respect, Kobuleti, Gruzja

Data i miejsce drugiej wymiany: 11-18.07.22 Culture & Respect, Lębork

Wiek: 13 - 17 lat

                         

 

Protection from discrimination

Wymiana młodzieży „Ochrona przed dyskryminacją” gromadzi 36 młodych ludzi z Polski, Gruzji, Armenii, Grecji, Chorwacji i Turcji.
Będziecie rozmawiać o tym jak łamać stereotypy, przezwyciężać mowę nienawiści i zwalczać dyskryminację. Zdobędziecie nową wiedzę, umiejętności i postawy, aby zwiększyć zrozumienie kulturowo zróżnicowanych społeczności i środowisk.
Ostatecznie razem stworzycie film promocyjny, mający na celu podniesienie świadomości na temat dyskryminacji.


Data i miejsce: 15-23.10.22 Protection from Discrimination  Kobuleti, Gruzja

Wiek: 13-18 lat

Active Youth

Głównym celem tego projektu wymiana wiedzy na temat problemów środowiskowych w waszych krajach ojczystych oraz dzielenie się pomysłami na to, jak chronić naszą przyrodę, nasze zdrowie i ograniczać zanieczyszczenie poprzez recykling. Także jak przetwarzać odpady w nowe produkty by zapobiegać marnowaniu potencjalnie użytecznych materiałów, zmniejszać zużycie świeżych surowców, zmniejszać zużycie energii i zmniejszać zanieczyszczenie powietrza i wody


Data i miejsce pierwszej wymiany: 16-19.05.22  Lębork
Data i miejsce drugiej wymiany: 1-6.08.22, Kobuleti, Gruzja

Wiek: 13-17

YouPart

Jeśli masz więcej niż 18 lat, możesz wziąć udział w szkoleniu osób pracujących z młodzieżą w zakresie aktywności obywatelskiej 

Data i miejsce pierwszej wymiany: 2-7.05.2022, Norymberga  

Data i miejsce drugiej wymiany: 18-23.09, Bordeaux

Wiek: Ponad 18 lat


        
Youth & Media

Szkolenie dla osób pracujących z młodzieżą z zakresu edukacji nieformalnej

Data i miejsce: 13-19.08.2022 Youth & Media  Lębork

Wiek: Przynajmniej 18 lat


Dla wszystkich projektów finansowanie obejmuje:
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Koszty podróży
Ubezpieczenie