Aktualności

1212, 2022
Wycieczka integracyjna
Wycieczka integracyjna

Grudzień zaczął się dla naszych seniorek wspaniale. Pojechałyśmy na wycieczkę integracyjną do hotelu "River Style", który znajduje się w Redzie. Spędziłyśmy tam cały dzień i całą noc, bawiliśmy się wspaniale na basenach, w jacuzzi i saunach. Część z uczestniczek projektu po raz pierwszy raz była w tego typu miejscu. 

0612, 2022
Mikołajki 2022
Mikołajki 2022

Dnia 06.12.2022 odbyły się Mikołajki połączone z Wigilią. Każdy z uczestników przyniósł swoją ulubioną potrawę, by poczęstować nią przyjaciół z Klubu Seniora. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy oraz rozmawialiśmy o zwyczajach świątecznych. Odwiedził nas również Mikołaj, w rolę którego wcielił się Pracownik punktu wsparcia, który rozdawał drobne upominki.

3110, 2022
Wycieczka do Akwarium w Gdyni oraz do Kina Fregata
Wycieczka do Akwarium w Gdyni oraz do Kina Fregata

W październiku postanowiliśmy pojechać do Akwarium Gdyńskiego, ponieważ jeszcze żadna z uczestniczek nigdy go nie zwiedzała. Wszyscy byli mile zaskoczeni, gdy zobaczyli piękne kolorowe ryby i inne okazy morskiego świata. Byliśmy również w lęborskim kinie Fregata na filmie biograficznym o znanej aktorce Annie Przybylskiej

0410, 2022
Dzień Seniora
Dzień Seniora

Dnia 04.10.2021 odbył się w Naszym Klubie Dzień Seniora. Uczestnicy projektu świętowali wspólnie zajadając się pysznym tortem

3009, 2022
Festiwal uliczny
Festiwal uliczny

We wrześniu odbył się Festiwal Uliczny na którym promowany był również projekt CUS, pokazywaliśmy wszystkim zainteresowanym ozdoby, które stworzyliśmy na zajęciach z animatorem oraz opowiadaliśmy o projekcie, rozdawaliśmy ulotki oraz zachęcaliśmy do udziału wszystkich napotkanych Seniorów. 

1407, 2022
Wycieczka do Szymbarku
Wycieczka do Szymbarku

W lipcu byliśmy na wycieczce w Szymbarku. Seniorki brały udział we wszystkich atrakcjach, zwiedziły „Dom do góry nogami”, wchodząc do domu każda z Pań miała inne odczucia. Jednak większości z nich towarzyszyło dziwne uczucie i zawroty głowy. Dla każdego było to super nowe doświadczenie. Zobaczyliśmy również najdłuższą deskę świata i inne atrakcje, które oferuje Szymbark.

3006, 2022
Spotkania integracyjne
Spotkania integracyjne

Cały czerwiec była piękna pogoda, my w trakcie zajęć bardzo dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Odbyły się dwa spotkania integracyjne. Jedno Seniorek z Klubu Seniora CUS na działce jednej z uczestniczek, a drugie z zaprzyjaźnionymi seniorami z Klubu Osiedlowego BAZA w Leśniczówce Uroczysko – Drętowo. Było ognisko, kiełbaski, dobra muzyka i świetna atmosfera. 

3105, 2022
Wycieczka do Parku Gigantów i Miniatur.
Wycieczka do Parku Gigantów i Miniatur.

W maju byliśmy ma wycieczce w Stryszej Budzie w Parku Gigantów i Miniatur. Zobaczyliśmy wielkie owady, różnorodne samochody, jechaliśmy kolejką. Zobaczyliśmy również miniatury budowli z całego świata. Wszyscy byliśmy zachwyceni.

2904, 2022
Wycieczka na Wieżę Ciśnień
Wycieczka na Wieżę Ciśnień

W kwietniu Uczestniczki projektu odwiedziły Lęborską Wieżę Ciśnień, podziwiały wystawę, rzeczy znalezionych na wykopaliskach w Czarnówku oraz Wilkowie oraz nową wystawę Wolontariusza EDUQ- Mekiego Giorgadze.

3103, 2022
Filharmonia
Filharmonia

W marcu odbyła się  wycieczka do Filharmonii Bałtyckiej do Gdańska na Polski Balet Królewski-Jezioro Łabędzie. Uczestniczki projektu były zachwycone, ponieważ żadna z nich wcześniej nie była na takim wydarzeniu. Wszyscy z uśmiechem na twarzy wrócili do domów i jeszcze bardzo długo przeżywali to, co zobaczyli.

1602, 2022
Wycieczka do Teatru Muzycznego
Wycieczka do Teatru Muzycznego

W lutym w walentynki udaliśmy się na wycieczkę do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakl „Pikantni”. Było to bardzo ważne wydarzenie, ponieważ niektóre z naszych pań nigdy na własną rękę nie odwiedziły teatru. Spektakl był bardzo interesujący i każdy z uśmiechem na twarzy i zaciekawieniem go oglądał.

0102, 2022
Styczeń 2022

Początek roku w Klubie Seniora minął bardzo radośnie, każdy z naszych uczestników opowiadał o minionym świątecznym czasie, wspólnie z Animatorem uczestnicy robili nowe ozdoby zimowe, każdego dnia spędzali czas w inny sposób.

1712, 2021
Wigilia
Wigilia

Dnia 17.12.2021 odbyły się Wigilia. W ramach ciepłego posiłku, który dostajemy Seniorki tego dnia dostały pierogi oraz barszcz czerwony. Resztę potraw zostało zrobione przez pracowników oraz uczestniczki projektu. Każdy przyniósł jedną potrawą. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy oraz rozmawialiśmy o zwyczajach świątecznych.

0612, 2021
Mikołajki
Mikołajki

Dnia 06.12.2021 odbyły się Mikołajki. Uczestnicy projektu zrobili własnoręcznie każdą bombkę, która zawisła na choince. Każda Seniorka dostała od Mikołaja, w rolę którego wcielił się Pracownik punktu wsparcia seniora upominek w postaci skrzta, które Seniorki uszyły samodzielnie na zajęciach z Animatorem oraz słodki pakunek.

2911, 2021
Andrzejki
Andrzejki

Dnia 25.11.2021 odbyły się Andrzejki. Uczestnicy projektu odwiedzili zaprzyjaźnionych Seniorów z BAZY. Na uczestników czekał poczęstunek. Wszyscy wspólnie się bawili, były tańce, wróżby. Każda Seniorka wyszła z imprezy z uśmiechem na ustach.

1110, 2021
Europejski Dzień Seniora
Europejski Dzień Seniora

Dnia 20.10.2021 odbył się Europejski Dzień Seniora. Uczestnicy projektu odwiedzili zaprzyjaźnionych Seniorów z BAZY. Wolontariusze zagraniczni śpiewali Seniorom piosenki oraz rozdali drobne upominki. Na uczestników czekał również poczęstunek.