Boso przez wieś

Utworzono: 12-06-2013

 Opis realizacji projektu sporządzony przez grupę gimnazjalistów:

Zebraliśmy się o godzinie 8:00 przed szkoła w Lesnicach. Pan Artur Jopek - nasz przewodnik specjalnie przybył z Dziechlina, by poprowadzic nas ciekawymi ścieżkami.
 
Juz od pierwszej chwili rajdu nasz przwodnik zasypywał nas ciekawymi informacjami. Pokazał nam stary cmentarz w lesie.Poinformował,ze w lesnicach ponad 100 lat temu istniała Chuta szkła.
Idąc lasem,natrafiliśmy na ogromny głaz narzutowy. Pan Artur orzekł,ze jest on trzecim co do wielkości kamieniem w okolicy. Nie daleko Cieślina,w okolicach  "Jeziorka",harcerze udzielili szybkiego "kursiku" pierwszej pomocy. Wszyscy będą wiedzieli jak pomoc osobie,ktora skreci nogę.Kilka osób mogło przećwiczyć pierwsza pomoc i uzsykać  dyplomik.
 
Gdy dotarliśmy do Dziechlina,pan Artur opowiedział bardzo dużo na temat swojej miejscowości.
Dowiedzieliśmy się,ze Dziechlino pierwotnie nazywało się Sechlin,Czechlin,Zechlin.
W 1783 mieszkało tutaj 4 zagrodników,ogółem 10 "dymów" z komina.
Gdy przybyliśmy do klubu,Pani Iwona Jopek zaprosiła nas na poczęstunek.
Odbyły się również konkursy m.in:
- Turniej piłki siatkowej dla gimnazjalistów
-Konkurs na najlepszego hokejiste
-Turniej hokeja na trawie dla uczniów podstawówki
-Mecz tenisa stołowego.
Oczywiscie bykly nagrody dla zwycięzców - mazaki,kredki,dlugopisy,odlotowe ołówki.
 
Rajd zakończyliśmy wspaniałym ogniskiem.
Nauczylismy sie bardzo wiele,poznalismy historie Leśnic i Dziechlina,wzieliśmy udział w mini kursie pierwszej pomocy,mogliśmy rywalizować ze soba,grajac w gry i rozgrywajac mecze.
Najważniejsze,żę pokazalismy naszym kolegom i kolezankom,ze czas wolny mozna spedzac nie tylko przed komputerem czy telewizorem,aloe czasem warto wykazać troche aktywności i skorzystać z możliwości jakie oferują nam organizację pozarządowe. Udowodniliśmy również,że warto sluchac osob starczych,bo bez wątpienia mają one dużo do przekazania nam młodemu pokoleniu.
Boso przez wieś grafika
Boso przez wieś grafika
Boso przez wieś grafika