Kolorowy Świat Dziecka!

Utworzono: 20-06-2013
Kolorowy Świat Dziecka! grafika
Kolorowy Świat Dziecka! grafika
Kolorowy Świat Dziecka! grafika
Kolorowy Świat Dziecka! grafika

 Do happeningu zgłosiło się 61 dzieci, które wpisały się listę i pobrały materiały plastyczne – farby, pędzle i karony. W organizacji stanowisk do pracy pomagały prezes i wiceprezes Stowarzyszenia TAK oraz młode wolontariuszki liderki grupy plastycznej Małej asp. Po zapoznaniu z tematem, dzieci malowały na dużych arkuszach brystolu swoje ulubione zabawki.

Po ponad godzinnej pracy dzieci układały prace na trawie obok siebie tworząc malowniczy wielkoformatowy prostokąt. Jury składające się z organizatorek warsztatów dokonało wyboru 10 najładniejszych prac, ale nagrody otrzymały wszystkie malujące dzieci.
 
Ponadto dzieci i rodzice z okolicznych ulic zainteresowane obchodami Dnia Dziecka na terenie posesji MDK przyszła nie tylko na konkursy , kiełbaski z grilla, ale również pomagali dorosłym budować „Recyklingowe ogrodzenie” wykorzystując bezużyteczną plastikową folię. 
 
Sprzyjająca pogoda i miłe nastroje uczestników imprezy plenerowej zintegrowały mieszkańców Lęborka z uczestnikami i pracownikami MDK. Fotoreportaż z imprezy już następnego dnia można było oglądać na portalu społecznościowy Facebook pod adresem www.facebook.pl\MDKLebork. Ponadto lokalna prasa i telewizja kablowa Kanał 6 była zainteresowana naszymi działaniami. Potwierdzają to relacje na portalu www.lebork24.info oraz emisja telewizyjna z wywiadem na Kanale 6.
 
Wszystkie prace plastyczne wraz z upominkami dzieci zabrały na pamiątkę do domu. Podczas trwania imprezy przekazano informację o źródłach finansowania konkursu „Kolorowy świat dziecka”