"Noc Kupały"

Utworzono: 08-07-2013

 Na huczną biesiadę przybyło ponad 20 osób. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym otwarciem „Tańca i Swawoli” przez Lidera Grupy „Just Now!” Pana Bartłomieja Kalisza,który na wstępie podziękował za tak liczne przybycie oraz przedstawił co będziemy robić. Następnym punktem programu była degustacja Słowiańskich potraw m.in.: Kasza gryczana z sosem grzybowym,która wywołała we wszystkich gościach wielkopomny zachwyt,ogórki kiszone na  słono,kapusta kiszona,słowiańskie pomidory w oleju,chleb ze smalcem,boczek oraz kiełbasa.

Wszystkie potrawy były zachwalane przez uczestników. Następnie odbyły się warsztaty wicia wianków oraz tańca które  przebiegły bez problemu i co najważniejsze wywołały na naszych twarzach wiele uśmiechu a w międzyczasie został zorganizowany również quiz „Wiedzy o Kulturze Słowiańskiej” - uczestnicy odpowiadali na krótkie,łatwe pytania dotyczące Słowian,wszyscy byli dzielni dlatego też każdy z nas dostał słodką niespodziankę.
 
Przy wspólnym kółku postanowiliśmy zaśpiewać Słowiańską piosenkę,której wspólnie nauczyliśmy się podczas NOCY KUPALY.
 
Cały projekt przebiegł w bardzo rodzinnej i edukacyjnej atmosferze.
 
Projekt współfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Lęborku, Gminy Miasta Lęborka,Gminy Wicko, Gminy Cewice, Gminy Nowa Wieś Lęborska oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
"Noc Kupały" grafika
"Noc Kupały" grafika
"Noc Kupały" grafika